Εθελοντική δράση στο Χαμόγελο του Παιδιού

Στα πλαίσια της λειτουργίας του ερευνητικού σχεδίου (project) με θέμα τον Εθελοντισμό, το οποίο λαμβάνει χώρα στο εκτός έδρας τμήμα Πλατανιά του Σ.Δ.Ε. Χανίων τη φετινή σχολική χρονιά, η ομάδα που συμμετέχει σε αυτό αποφάσισε την υλοποίηση μια σειρά εθελοντικών δράσεων. Μία από αυτές ήταν η ενίσχυση με αγαθά πρώτης ανάγκης για το «ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ», τα οποία παραδόθηκαν την Τετάρτη 1η Απριλίου στο Υποκατάστημα του Ν. Χανίων.  Η συλλογή των αγαθών έγινε με πρωτοβουλία της ομάδας του συγκεκριμένου project, ωστόσο, πραγματοποιήθηκε με την αρωγή ολόκληρης της μαθητικής και εκπαιδευτικής κοινότητας του Σ.Δ.Ε.  Ευχαριστούμε όλους όσους συνέφεραν στην υλοποίηση της δράσης  επιδεικνύοντας ακόμα μια φορά την ανθρωπιά και την αλληλεγγύη στις μέρες μας.

Γράψτε ένα σχόλιο