Συμμετοχή του Σ.Δ.Ε. Χανίων στο 8ο ChaniaFilmFestival

Το σχολείο μας συμμετείχε στο 8ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Χανίων με το ντοκιμαντέρ μικρού μήκους Μην πεις ποτέ σου ”Είναι Αργά”, το οποίο υλοποιήθηκε στο πλαίσιο σχεδίου δράσης το σχολικό έτος 2019-2020.

Συμμετείχαν οι εκπαιδευόμενοι/ες: Ευσταθία Δασκαλάκη, Ελένη Ζαχαριουδάκη, Αρχοντική Καλογριδάκη, Γιώργος Μανινάκης, Στέλλα Μαστοράκη, Στέλλα Μυγιάκη, Μαρία Μελισσινού, Ναϊρα Ντανιέλαν, Αντλεέμπ Σαντίκ, Βαγγέλης Σκουμπάκης. Την πρωτότυπη μουσική συνέθεσε ο Μιχάλης Λουφαρδάκης, απόφοιτος Σ.Δ.Ε. Χανίων. Την μαντινάδα έγραψε η Ζαμπία Αγγελάκη, απόφοιτη Σ.Δ.Ε. Χανίων.

Υπεύθυνες καθηγήτριες της δράσης ήταν η Σμαράγδη Γαλημιτάκη (εκπαιδεύτρια γλωσσικού γραμματισμού) και Ευφροσύνη Τζιαφάλια (εκπαιδεύτρια πληροφορικού γραμματισμού).

Ευχαριστούμε θερμά το Φεστιβάλ Κινηματογράφου Χανίων που μας έδωσε την ευκαιρία να προβάλουμε την αξία της δια βίου μάθησης και, παράλληλα, να ζήσουμε μια αξέχαστη εμπειρία.

Η ταινία μας προβλήθηκε την Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2020 στο Πνευματικό Κέντρο Χανίων μαζί με άλλες 13 μαθητικές δημιουργίες και έγινε δεκτή από το κοινό με ενθουσιώδη σχόλια.

Μπορείτε να την απολαύσετε στον παρακάτω σύνδεσμο:

Γράψτε ένα σχόλιο